Lew, szafa i… Indie, czyli egzotyka na salonach

24 października 2016

Aranżując wszelkie wnętrza, a już z pewnością te charakterystyczne, zdecydowanie nawiązujące do określonej stylistyki, oczywiście warto trzymać się zasady wprowadzania elementów, należących do innego wzornictwa. Dzięki temu wnętrze nie będzie zbyt „dosłowne”, dookreślone, a jednocześnie nabierze pewnej lekkości, w której można dopatrzeć się nutę zabawy formami, kolorami.

Przyjrzyjmy się naszej indyjskiej aranżacji – jakie elementy dodatkowe wprowadzono i dlaczego….

meble-z-indii

Najważniejszym punktem w tym salonie jest ogromna szafa – ciężka, zdobiona dużymi uchwytami w kształcie lwich głów. Uchwyty te zwracają również uwagę złotym kolorem, który pięknie komponuje się z naturalnym ciemnym wybarwieniem drewna.

Innymi atutami szafy są szuflady ze złotymi uchwytami, frezowane fronty oraz nóżki o formie spłaszczonych kul. Mebel kojarzy się ze stylistyką staroangielską, gdzie było miejsce na wyolbrzymione formy w ciemnych kolorach. Jest to szafa niczym z opowieści o tajemniczej Narnii.

We wnętrzu tym znalazło się też miejsce na nowoczesny narożnik w jasnym kolorze piaskowym. Skrzynię wykorzystano jako stół kawowy, na którym ustawiono drewniane latarenki. Barwne, indyjskie haftowane pufy uzupełniają całość.

Po obu stronach szafy widzimy dwie jednakowe konsolki w stylu indyjskim – toczone nogi, dekoracyjne wstawki metalowe. Całość została rozjaśniona elementami w kolorze srebrnym – tarczami zegarowymi oraz lampami o połyskującej podstawie wykonanej ze szkła oraz z metalu pokrytego niklem.

 

Tutaj mamy salon, w którym najważniejszą rolę dekoracyjną odgrywa regał oraz komoda stylizowane na meble antyczne, głównie dzięki elementom nawiązującym stylistycznie do kolumn, licznym ażurowym wstawkom metalowym, zdobnemu metalowemu motywowi na zwieńczeniu regału, nóżkom mitycznego gryfa. Lustro wyróżnia się bogato rzeźbioną ramą.

 

Ciężkie wizualnie formy podkreślone ciemnym naturalnym wybarwieniem mebla zostały zestawione kontrastowo z lampami w stylistyce glamour, co rozjaśnia wnętrze i wprowadza do niego pewną lekkość. Interesujący jest kształt stolika kawowego o wygiętych nóżkach, akcentujących wzornictwo indyjskie. Ażurowe fotele w kolorze czarnym urozmaicono poduchami ozdobnymi prezentującymi barwne wzory florystyczne.

W jadalni wykorzystano stół i krzesła z kolekcji „Jali”, charakteryzujące się ażurowymi metalowymi elementami. Indyjską stylistykę podkreśla drewniany panel zdobiący ścianę, bogato rzeźbiony – oprócz typowo orientalnego „wycięcia” prezentuje on również gęsty motyw florystyczny. Jednakowe lampy stojące po obu stronach panelu wprowadzają do wnętrza harmonię.

Chcesz zobaczyć na żywo?

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego!

Salon Indigo Decor Janki

Janki (gm. Raszyn),
al. Krakowska 37
tel. +48 22 715 65 35
tel. +48 697 989 906

janki@indigodecor.pl


Godziny otwarcia:
pn-sb 9:00-19:00
nd (handlowa) 11:00-18:00

Menu Indigo DECOR

Kontakt

888 088 440

biuro@indigodecor.pl