Poduszki z kotami, kwiatami, roślinami…

24 października 2016

Dzięki poduszkom, pledom, narzutom czy zasłonom można najłatwiej zmienić wystrój wnętrza. Nie tylko stanowią ciekawy dodatek kolorystyczny, ale też sprawiają, że wnętrze staje się bardziej „udomowione”, przyjazne. A co najważniejsze… w salonie czy sypialni zarzuconej dekoracyjnymi poduszkami ujawniają się przede wszystkim emocje!

Kolorystyka i motywy ozdobne na tkaninach domowych mogą wnieść do wnętrza nastój romantyczny, z lekką nutą nostalgii, pewnego rodzaju rozleniwienia, wakacyjnego myślenia „o niebieskich migdałach”. W kreowaniu nastroju „English cottage” sprawdzą się poduszki o delikatnych, pastelowych barwach i sielskich motywach, tj. groszki o różnej skali, pasy, paseczki, pączki róż oraz krateczka. Ta różnorodność odcieni kolorystycznych i motywów dekoracyjnych dobrze prezentuje się na jasnym, monochromatcznym tle.

Zwróćmy uwagę, że poduszki w stylu romantycznym nie muszą kojarzyć się wyłącznie z sypialnią. Zobaczmy jak wygląda salon, w którym główną rolę odgrywa sofa przykryta jasną narzutą o naturalnej lnianej strukturze, „zarzucona” poduszkami w delikatne motywy florystyczne. Na zdjęciu – mieszkanie jednej z klientek Indigo Decor.

poduszki-3

Tutaj natomiast mamy przykład poduszkowej aranżacji w domu jednej z klientek Indigo Decor. W sypialni mieszczącej się na poddaszu królują odcienie koloru niebieskiego. Widzimy ścianę pomalowaną na błękitno, zestawioną z tonacją lila. Łóżko przykryte jest niebieską narzutą. Stanowi ona doskonałe tło dla całej „rodziny” poduszek, których pokrewieństwo ujawnia się właśnie w kolorystyce. Dzięki temu, że „tło” jest gładkie, pozbawione wzorów, w swobodny sposób zestawiono poduszki o różnych motywach dekoracyjnych i o różnej skali. Sypialnia jawi się jako romantyczne wnętrze. Ciekawym akcentem kolorystycznym są również barwne ręcznie wykonane naszyjniki zawieszone na ogromnym wieszaku drewnianym w stylu shabby chic. Tak mógłby wyglądać pokoik na poddaszu Ani z Zielonego Wzgórza.

skandynawskie-poduszki-2

Dzięki poduszkom prezentującym „portrety” zwierząt leśnych możemy wykreować wnętrze w stylistyce skandynawskiej.

Na zdjęciu widzimy sofę z kolekcji Audrey (marki Indigo Decor) udekorowaną poduszkami „zwierzęcymi”.

Chcesz zobaczyć na żywo?

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego!

Salon Indigo Decor Janki

Janki (gm. Raszyn),
al. Krakowska 37
tel. +48 22 715 65 35
tel. +48 697 989 906

janki@indigodecor.pl


Godziny otwarcia:
pn-sb 9:00-19:00
nd (handlowa) 11:00-18:00

Menu Indigo DECOR

Kontakt

888 088 440

biuro@indigodecor.pl