DIWALI święto światła

2 listopada 2021

Światło to spektrum prawdy, nieograniczonej przestrzeni, dobra. Toruje drogę do głębszego poznania rzeczywistości. 4 listopada rozpocznie się hinduistyczne Diwali – święto światła. Wówczas rozbłysną miliony lamp i świec. Morze światła wleje się do serc wyznawców. To najbardziej radosny czas dla człowieka poszukującego dobra w duszy, w działaniu, w myślach. Światło Diwali to symbol zwycięstwa dobra nad złem, majestatyczny czas oddawania się najwyższym refleksjom.

Święto obchodzone jest co roku w ciągu kilku jesiennych dni. Jego datę wyznacza się w oparciu o hinduistyczny kalendarz, według którego miesiąc rozpoczyna się tuż po pełni księżyca.

Diwali, a właściwie Dipawali oznacza rząd lamp wypalonych z gliny. Odnosi się do świateł zapalonych przed domami jaki symbol zwycięstwa światła nad ciemnością. Lampki oliwne są zapalane na oleju sezamowym lub maśle ghee. Nawiązują do opisanej w eposie „Ramajana” bitwie księcia Ramy (to jedno z wcieleń boga Winszu) z demonem Rawaną. Demon uprowadził księciu ukochaną żonę Sitę, uważaną za inkarnację Lakszmi, bogini szczęścia i dostatku. Uwięził ją na wyspie Cejlon (dziś Sri Lance). Książę Rama pokonał demona i uwolnił żonę. Po wygranej walce wierny lud uczcił powrót małżonków rzędami zapalonych lamp oliwnych – symbolem zwycięstwa dobra nad złem.

Zapalmy w te listopadowe dni światło w naszych domach, sercach i pokonajmy wszystko, co nas ogranicza, co prowadzi do nienawiści i fałszu. Niech MOC światła rozbłyśnie w naszym życiu jako owoc nadziei na przyszłe dni.

Chcesz zobaczyć na żywo?

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego!

Salon Indigo Decor Janki

Janki (gm. Raszyn),
al. Krakowska 37
tel. +48 22 715 65 35
tel. +48 697 989 906

janki@indigodecor.pl


Godziny otwarcia:
pn-sb 9:00-19:00
nd (handlowa) 11:00-18:00

Menu Indigo DECOR

Kontakt

888 088 440

biuro@indigodecor.pl