JAK STWORZYĆ INDUSTRIALNE WNĘTRZE……Z NOWĄ KOLEKCJĄ LOFT STORY

27 września 2018

JAK STWORZYĆ INDUSTRIALNE WNĘTRZE…Z NOWĄ KOLEKCJĄ LOFT STORY

Lofty, czyli mieszkania urządzone w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych, bardzo szybko przestały stanowić jedynie niszę i stały się pożądanym lokum. Wyróżniający je industrialny styl aranżacji wnętrza zaczął żyć własnym życiem i przestał być domeną jedynie starych fabryk przekształconych w budynki mieszkalne. Przy okazji naszej najnowszej kolekcji mebli Loft Story zdradzamy, jakie meble powinny się znaleźć w każdym industrialnym wnętrzu.

Industrialne lampy – klimatyczne oświetlenie loftu

Jednym z kluczowych elementów stylu industrialnego jest oświetlenie. Umiejętnie dobrana instalacja potrafi niemalże w pojedynkę odmienić charakter całego pomieszczenia. Lampy industrialne to często modele wykonane z metalu i wzorowane na tych, które w dawnych czasach oświetlały wnętrza hal produkcyjnych. Niektóre lampy metalowe nawiązują wręcz do stylistyki postpunkowej. Celowe postarzanie, dekorowanie kołami zębatymi i łańcuchami lub wykorzystywanie wszelkiego rodzaju siatek to jedne z najczęstszych zabiegów, stosowanych przez producentów lamp industrialnych.

 

 

Metal i skóra – wyjątkowy urok industrialnych krzeseł

Swoją klasą oraz nieco zadziornym charakterem urzekają loftowe krzesła, których siedziska obija się skórą. Tego typu meble industrialne wyróżnia też metalowy stelaż. Razem ze skórzanymi elementami tworzy niebanalną i jedyną w swoim rodzaju całość. Ogromną zaletą naturalnej skóry jest jej odporność i wytrzymałość – wszelkie zabrudzenia ze skórzanej powierzchni usuniesz z łatwością, nie musisz się też obawiać przetarć czy pęknięć. Urządzając mieszkaniu lub dom w loftowym stylu szukaj krzeseł, których zarówno siedzisko, jak i stelaż, wyglądają na znacznie starsze, niż są w rzeczywistości. Takie modele najlepiej wtopią się w industrialny obraz.

 

LOFTOWE KRZESŁO SKÓRZANE

FOTEL LOFTOWY SKÓRZANY PIKOWANY

KRZESŁO LOFTOWE LNIANE Z ELEMENTAMI SKÓRZANYMI

KRZESŁO LOFTOWE SKÓRZANE PIKOWANE

Meble z drewna w industrialnych wnętrzach? Oczywiście!

Co ciekawe, w loftowych wnętrzach doskonale sprawdzają się meble z drewna. W grę wchodzi jednak jedynie naturalne, lite drewno – charakteryzuje je bowiem niepowtarzalna klasa, elegancja, ale i nutka surowości. Solidne, drewniane meble posiadają wiele stylowych, metalowych okuć, pełniących dekoracyjną rolę. Ich wyjątkowy urok jest niezależny od rozmiaru i zarówno mniejsza szafka, jak i pokaźna komoda są praktyczną i stylową ozdobą industrialnego wnętrza.

SZAFKA LOFT STORY

WITRYNA LOFT STORY Z DRZEWA MANGO

KOMODA LOFT STORY Z DRZEWA MANGO

Niezwykła, industrialna komoda z metalu

Naszym osobistym faworytem jest wykonana w całości z metalu komoda z niezwykle pojemnymi szafkami. Ciemny kolor przełamany został złocistymi detalami, a całość wygląda szalenie autentycznie. Meble industrialne mają tę ogromną zaletę, że dobrze prezentują się w pojedynkę i nie trzeba koniecznie kompletować ich zestawami. Strzelista komoda jest doskonałym potwierdzeniem tej zasady – będzie pasować do każdego loftowego wnętrza.

KOMODA METALOWA FRENCH STORY

Loftowe regały – kwintesencja industrialnego stylu

Świetnym – a przy tym bardzo praktycznym – uzupełnieniem mieszkania lub domu urządzonego w industrialnym stylu, są ażurowe regały. Cechuje je spójna estetyka i podobna budowa – wszystkie składają się z metalowego stelażu i drewnianych półek. Niektóre wzbogacone zostały o dodatkowe szuflady, ale wszystkie modele łączy to samo – solidna budowa, która sprawia, że doskonale znoszą nawet duże obciążenia!

REGAŁ DREWNIANY METAL STORY 60

REGAŁ DREWNIANY METAL STORY

REGAŁ DREWNIANY METAL STORY 140

Naturalne drewno, skóra, metal i celowe postarzanie powierzchni materiałów – to najbardziej oczywiste wyróżniki industrialnego stylu aranżacji wnętrz, ale loftowe meble kryją w sobie zdecydowanie więcej! Pojemne szuflady i wytrzymałe półki to najlepszy dowód ich praktycznej strony. Dla wielu z nas nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że industrialne meble można łączyć i komponować właściwie w każdej konfiguracji, a nie jedynie w obrębie jednej, konkretnej kolekcji. Te wnętrza ujmują charakterem, ich niewątpliwy urok zabarwiony jest kroplą subtelnej surowości –

Chcesz zobaczyć na żywo?

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego!

Salon Indigo Decor Janki

Janki (gm. Raszyn),
al. Krakowska 37
tel. +48 22 715 65 35
tel. +48 697 989 906

janki@indigodecor.pl


Godziny otwarcia:
pn-sb 9:00-19:00
nd (handlowa) 11:00-18:00

Menu Indigo DECOR

Kontakt

888 088 440

biuro@indigodecor.pl