Jak urządzić mieszkanie w stylu LOFT?

24 października 2016

Wyrosłeś wśród ciemnych, nabłyszczanych meblościanek, tapicerowanych wersalek i zasłon z poliestru? Uciekasz od wypoczynku, zakurzonych kryształów, bieżnika i maksymalnego wykorzystania przestrzeni? Mamy dla Ciebie terapię na „bezstylowe” dzieciństwo w tłocznym bloku z wielkiej płyty ?

meble-do-loftu

Proste rozwiązania bazujące na oryginalnym designie znajdziesz w stylizacjach loftowych, gdzie praktyczność umeblowania ustępuje miejsca estetyce. Bazą opisywanego stylu jest przestrzeń, światło i zazwyczaj jasne kolory ścian. Chętnie wykorzystywane są tynki strukturalne, materiały z betonu pokrytego żywicą, cegła oraz surowe drewno.

Nie bez znaczenia jest także wysokość pomieszczeń, im wyżej od podłogi do sufitu tym lepiej. Apartamenty loftowe bardzo często dzielą się na przestrzeń dzienną i sypialnianą usytuowaną na wyższym piętrze lub antresoli.

W mieszkaniach loftowych, życie toczy się w salonie typu „open spece”, który tylko pozornie wygląda na przestrzeń niezaplanowaną. Połączenie funkcji jadalni z miejscem wypoczynkowym daje sporo możliwości aranżacyjnych.

Sercem salonu, miejsca tętniącego życiem musi być STÓŁ, wybrany indywidualnie do potrzeb oraz możliwości przestrzennych. Nie można tu pójść na przysłowiową łatwiznę, stół powinien być wyszukanym i mocnym akcentem dekoracyjnym. Wspaniale sprawdzają się stoły drewniane lub z recyclingu o prostej formie, często w połączeniu z metalem.

 

We wnętrzach nowoczesnych nie boimy się zabawy formą i łączenia stylów. Unikamy jak ognia zakupów mebli w kompletach. Do naszego stołu „z duszą” idealnie pasują industrialne metalowe formy, futurystyczne siedziska czy krzesła z odzysku. Bardzo na czasie jest zestawienie stołu z pojedynczymi wzorami krzeseł, różniącymi się kolorem, materiałem wykonania oraz formą. Ten pozorny bałagan to ciekawy pomysł na wyjście z nudnej, przewidywalnej harmonii i pójście w stronę fantazyjnej bohemy.

 

Kolejnym elementem stylizacji wnętrz loftowych jest oświetlenie. Bardzo często wykorzystywane są minimalistyczne formy z pleksy, metalu i szkła. Do łask wracają też postindustrialne lampy z odzysku lub stylizowane na vintage. Warunek jest jeden, rozmiar ewentualnie ilość. Lampy w obszarze jadalniano -kuchennym muszą być duże, spektakularne lub zgrupowane.

Indigo Decor proponuje LAMPY loftowe z kolekcji Metal Variety

 

Umeblowanie przestrzeni salonu zależy od gustu i preferencji właściciela. Od kilku sezonów modny jest industrialny, ciężki charakter mebli oraz drewno z odzysku. Materiałem, który przeżywa swój renesans na rynku europejskim jest miedź, pożądane są wszelakie formy malowane lub wykonane z tego szlachetnego metalu.

Należy jednak uważać, bo meble tego rodzaju są wymagające i łatwo można przesadzić z ich ilością nawet na dużej przestrzeni. Radzimy, zatem łączyć „lekkie z ciężkim” nadal kierując się zasadą, że kompletowanie jest passe. 

 

Akcesoria dekoracyjno-użytkowe stanowią bardzo istotny element praktyczny, ale ich designerska forma może nadać loftowemu wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Loft nie musi być ciężkostrawny, tajemniczy i ciężki. Bawmy się formą, stylem i kolorem. Podróżujmy i inspirujmy się światem pamiętając, że wnętrze określa nas, kim jesteśmy i tylko od nas zależy jak i gdzie zamieszkamy.

 

Chcesz zobaczyć na żywo?

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego!

Salon Indigo Decor Janki

Janki (gm. Raszyn),
al. Krakowska 37
tel. +48 22 715 65 35
tel. +48 697 989 906

janki@indigodecor.pl


Godziny otwarcia:
pn-sb 9:00-19:00
nd (handlowa) 11:00-18:00

Menu Indigo DECOR

Kontakt

888 088 440

biuro@indigodecor.pl